Zapisz się

Bug to czwarta najdłuższa rzeka w Polsce. Swoje źródła ma na Ukrainie, następnie przez ponad 300km jest rzeką graniczną między Polską a Ukrainą i Białorusią, natomiast ostatnie 224km znajdują się w całości na terenie Polski. Jest to szeroka rzeka o czystej wodzie i dość wartkim nurcie umożliwiającym pokonywanie większych odległości dziennych.
Okolice Bugu wyróżniają się znacznym zróżnicowaniem siedlisk i występujących w nich gatunków. Na odcinku od Gołębi do Terespola stwierdzono występowanie około tysiąca gatunków roślin naczyniowych. Fauna również jest różnorodna – należy do niej blisko 100 gatunków motyli dziennych (około 70% wszystkich polskich gatunków), 44 gatunki ryb (to odpowiednio 57%) oraz 158 gatunków ptaków lęgowych i prawdopodobnie lęgowych (69%). Część doliny Bugu objęta jest ochroną – to 37,6% powierzchni leżących na wymienionym obszarze gmin, od Włodawy Miasto po Mircze.

Podczas spływu w ramach Akcji Lato pokonamy odcinek ok 90 km, mniej więcej między miejscowościami Wólka Nadbużna i Nur. Odcinek ten jest bardzo dziki, ale jeszcze dostępny, położony na terenach Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.
Po drodze spotkamy takie atrakcje jak: Most “Napoleona”, Drohiczyn (w tym być może muzeum kajakarstwa), najbardziej gościnny dziki biwak w tej części Polski, plaże, skarpy, tuby do słuchania ptaków, łąki porośnięte kwitnącymi poziomkami.


Spływ zaczniemy w czwartek wieczorem zapoznawczym ogniskiem. Płyniemy w piątek, sobotę i kończymy w niedzielę ;)

Do naszej dyspozycji będą kajaki dwuosobowe, jednoosobowe oraz oczywiście kanadyjki (które bardzo serdecznie polecamy)!

W cenie spływu zapewniamy:

Sprzęt dla uczestników spływu (kajaki / kanadyjki, wiosła, kamizelki asekuracyjne)
Transport sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu
Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW dla uczestników
Udzielenie instruktażu w trakcie spływu

O tym, jak przygotować się do spływu przeczytajcie w https://www.akcjalato.pl/poradnik-splywowicza

W cenie spływu NIE zapewniamy
: wyżywienia, ani transportu uczestników na miejsce startu / z miejsca zakończenia spływu, jednak chętnym osobom możemy pomóc w organizacji transportu. W cenie spływu nie ma również kosztu biwaku!

W celu potwierdzenia uczestnictwa, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 60 zł w ciągu 24 h od momentu wysłania zgłoszenia.

Rzeka:
Bug
Termin:
16.06. - 19.06.2022
Czas trwania:
4 dni
Minimalna liczba uczestników:
10
Cena:
250,00 zł
Zniżka 15%:
Klikając przycisk "Zapisz się" wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych przez WAKK Habazie w zakresie niezbędnym do wykupienia polisy ubezpieczeniowej NNW oraz organizacji spływu.
  • Twój PESEL i adres zbieramy wyłącznie na potrzeby wykupienia polisy ubezpieczeniowej NNW na spływ kajakowy
  • Twój nr telefonu zbieramy wyłącznie na potrzeby kontaktów organizacyjnych z tobą przed i w trakcie spływu
Wszystkie dane osobiste anonimizujemy albo usuniemy z naszej bazy 10 dni po spływie.
*pola wymagane

Prowadzący

Karolina Karolinka Jędrzejewska

Karolina Karolinka Jędrzejewska

Z kajakami poznałam się dawno temu na studiach, a polubiłam wraz z rozpoczęciem Kursu Kajakarstwa Górskiego i Nizinnego u Habaziów. I tak od 2013 nie mam już problemów z pytaniem co robić w weekend. Kocham rzeki nizinne, zwłaszcza mazowieckie, a już w szczególności te z kategorii "nikt tego nie pływa". Dla mnie kajaki to cudowne oczyszczenie głowy i możliwość całkowitego oderwania się od wszelkich problemów codzienności. Świat z perspektywy rzeki jest piękny - zapraszam do współdzielenia tego punktu widzenia ;-)