Zapisz się


Drzewiczka to prawobrzeżny dopływ Pilicy, który swoim dość wartkim nurtem przecina dwa województwa – łódzkie i mazowieckie. Na trasie będziemy gubić się w trzcinach, kołować po meandrach, pokonywać bystrza, przeskakiwać drzewa i omijać mielizny. Wszystko to jednak w bardzo wyważonej proporcji – to świetna rzeka zarówno dla kajakowych wyjadaczy, jak i dla zupełnie początkujących, kajakowych świeżynek.
Spływ rozpoczniemy w Drzewicy i tam będzie nasza baza wypadowa na kolejne odcinki. W zależności od chęci i pogody, pierwszego dnia przepłyniemy albo 10 km do Nieznamierowic (gdyby aura nie sprzyjała) albo 20 km do Odrzywołu (jeżeli dopisze nam piękna, złota jesień). Bez względu na temperaturę otoczenia, w sobotę wieczorem wygrzejemy się w balii z bąbelkami – która jest jedną z atrakcji spływu!  Następnego dnia będziemy również mogli wybrać podobne pod względem odległości, alternatywne odcinki :) 
Ze względu na późną porę – to ostatni spływ Akcji Lato, a zarazem jedyny Akcji Jesień! – proponujemy Wam spanie w domkach. Będziemy nocować na terenie zaprzyjaźnionego Kempingu nad Drzewiczką. Na miejsce zaprosimy was już w piątek. Noclegi (i balia z bąbelkami) są dodatkowo płatne. Koszt spania w domku  – 130 złotych/os za dwie noce (nie ma możliwości rezerwacji na jedną noc). Jest też możliwość noclegu w namiocie – 30 złotych od osoby za noc (tu już dowolnie, może być sama sobota). Na bąbelki zrobimy wspólną zrzutkę, ostateczną kwotę poznamy jak będziemy wiedzieć ilu jest uczestników spływu :) 
Bardzo prosimy chętnych na nocowanie w domku o zaznaczenie tego przy zapisach (potrzebujemy oszacować wcześniej liczbę miejsc) – prosimy wpisać “DOMEK” w polu “nazwa grupy”. Pewna rezerwacja miejsca jest do 15 września. Po tej dacie może być różnie, prosimy pytać kierownika :) 
 
W cenie spływu zapewniamy:

Sprzęt dla uczestników spływu (kajaki / kanadyjki, wiosła, kamizelki asekuracyjne)
Transport sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu
Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW dla uczestników
Udzielenie instruktażu w trakcie spływu

O tym, jak przygotować się do spływu przeczytajcie w https://www.akcjalato.pl/poradnik-splywowicza

W cenie spływu NIE zapewniamy: wyżywienia, ani transportu uczestników na miejsce startu / z miejsca zakończenia spływu, jednak chętnym osobom możemy pomóc w organizacji transportu. Będziemy w tej sprawie wysyłać mail organizacyjny. W cenie spływu nie ma również kosztu biwaku!

W celu potwierdzenia uczestnictwa, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł w ciągu 24 h od momentu wysłania zgłoszenia.

Rzeka – Drzewiczka 


Rzeka:
Termin:
01.10. - 02.10.2022
Czas trwania:
2 dni
Cena:
180,00 zł

Prowadzący

Natalia DJ Gorzelnik

Natalia DJ Gorzelnik

(Prawdopodobnie) najlepsza kajakarka wśród DJ-ów i najlepszy DJ wśród kajakarzy. Natalia uwielbia rzeki od zawsze, jednak za pływanko na serio wzięła się w 2019, gdy rozpoczęła swój Kurs kajakarstwa nizinnego i górskiego. Jak wspomina, wtedy nie brała na poważnie określenia “górski” i przeżyła mocny szok, gdy dowiedziała się, że nie chodzi o opalanie się nad szemrzącymi strumykami w Bieszczadach. Na białej wodzie walczy dzielnie o życie, do tej pory większą część czasu spędzając jednak pod (lub poza) kajakiem. Wyjątkiem jest jej ulubiona, słoweńska Korytnica, którą udało się jej pokonać za pierwszym razem suchą stópką. Legenda głosi, że wpisuje sobie to do CV :) Równie ambitnie (chociaż ze zdecydowanie większymi sukcesami) podchodzi do pływania nizinnego. Uwielbia eksplorowanie nowych rzek i obozowe życie. Doskonała organizatorka, zadba o twoje bezpieczeństwo, wolny czas i zaplecze sanitarne. Do tego gaduła i dobra słuchaczka- ani się spostrzeżesz, a przeploteczkujesz całą rzekę :)