Zapisz się na spływ

Liswarta - Urokliwa rzeka w województwie śląskim, będąca też lewym dopływem Warty. Odcinek od Władysławowa do ujścia Warty meandruje wśród pól, łąk i pięknych sosnowych lasów. Nie brakuje też tzw. bystrz, czyli miejsc gdzie nurt przyspiesza. Zdarzają się również przeszkody w postaci powalonych drzew. Czysta woda aż kusi aby do niej wskoczyć i popływać z rybami wśród warkoczy wodorostów. Z pewnością jest to jedna z tych rzek środkowej Polski, którą warto zobaczyć!

Warta - Trzecia pod względem długości rzeka Polski. Od ujścia Liswarty w miejscowości Kule Warta ma szerokość ok. 50 m. Jest to rzeka idealna na wakacyjny chill. Mimo swojej niewątpliwej urody i dostępności nawet dla mniej doświadczonych kajakarzy, nie spotkamy na niej wielu turystów. Po wpłynięciu na Wartę, aż do miejscowości Jelity, rzeka będzie wyznaczać nam granicę między województwem śląskim (na lewym brzegu) i łódzkim (na prawym brzegu). Od Działoszyna rozpoczyna się najpiękniejszy odcinek Warty, biegnący przez Załęczański Park Krajobrazowy. Rzeka meandruje tutaj tworząc tzw. Łuk Załęczański i 2 przełomy; przez Wyżynę Wieluńską – Działoszyński i Krzeczowski. Wysokie, miejscami zalesione brzegi i liczne mokradła tworzą piękny krajobraz. Spotkamy tu wiele rzadkich gatunków górskich roślin i ptaków, np. bociana czarnego czy dzięcioła zielonosiwego. Komu nie straszne są jaskinie, może wybrać się z biwaku na małą wycieczkę do rezerwatu Węże.


W cenie spływu zapewniamy:

Sprzęt dla uczestników spływu (kajaki / kanadyjki, wiosła, kamizelki asekuracyjne)
Transport sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu
Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW dla uczestników
Udzielenie instruktażu w trakcie spływu

O tym, jak przygotować się do spływu przeczytajcie w https://www.akcjalato.pl/poradnik-splywowicza

W cenie spływu NIE zapewniamy
: wyżywienia, ani transportu uczestników na miejsce startu / z miejsca zakończenia spływu, jednak chętnym osobom możemy pomóc w organizacji transportu. W cenie spływu nie ma również kosztu biwaku!

W celu potwierdzenia uczestnictwa, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 90 zł w ciągu 24 h od momentu wysłania zgłoszenia.

Termin:
06.08. - 09.08.2020
Czas trwania:
4 dni
Cena:
219,00 zł

Prowadzący

Helena Czerwińska

Helena Czerwińska

W kajakarstwo wprowadziła mnie ciocia zabierając w dzieciństwie na kilka dłuższych wypraw, jednak dopiero na kursie kajakarstwa w Habaziach odkryłam jak szeroka i ciekawa to jest dziedzina, a przede wszystkim odkryłam górskie pływańsko. Od tego momentu muszę dostarczać sobie adrenaliny w tej formie szerokim strumieniem. Zawsze byłam blisko z wodą choć pływałam zdecydowanie więcej na żaglówkach. Na kurs trafiłam trochę przypadkiem ale kajaki wciągnęły mnie chyba na dobre, lubię zapach mokrej pianki po całym dniu na wodzie. Znajomi z klubu kojarzą mnie jako dziewczynę która w zeszłe wakacje (po kursie) nie wychodziła z kajaka przez miesiąc i wyrosły jej błony pławne na stopach.