Zapisz się na spływ

Malownicze meandry, dziewicza przyroda i wyścigi zimorodków?
To właśnie Rawka.
Biegnąca w najciekawszej części przez Bolimowski Park Krajobrazowy, charakteryzuje się dość wartkim nurtem i licznymi zwałkami. To rzeka dość wymagająca - może być wyzwaniem dla początkującego kajakarza. Takie wyzwanie – podjąć jednak warto!
Podczas spływu Rawką możecie spotkać wielu mieszkańców jej dzikich brzegów. Najbardziej zachwycają zimorodki, ale miłośnik przyrody ucieszy się również na widok bielika, żurawia, czapli czy derkacza. Kajakarzy, klaszcząc w wodę pluskami, pozdrawiają również bobry.
Ze względu na bogactwo przyrodnicze, wspominany odcinek w całości objęty jest rezerwatem przyrody. Aby móc legalnie nim spłynąć, każdorazowo wymagana jest zgoda Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi.

Pierwszego dnia płyniemy odcinek mający około 12 km, drugiego 10. W tym czasie przepłyniemy przez najpiękniejszą część Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze spodziewajcie się wielu przygód. Te, które możemy zapewnić już teraz to zwałki i podglądanie zimorodków. Rzeka, na której dużo się dzieje, dobrze jakbyście umieli już pływać kajakiem. Ale jak nie umiecie, to kierowniczka Karolinka was nauczy 
Biwak: w bardzo cywilizowanych warunkach, w namiotach na terenie Zaścianku Babie Lato. Będą toalety (!), prysznic polowy i kucyki - koszt noclegu płatny dodatkowo, maks. 30 zł /osoba.

Do naszej dyspozycji będą kajaki dwuosobowe, jednoosobowe oraz oczywiście kanadyjki (które bardzo serdecznie polecamy)!

W cenie spływu zapewniamy:

Sprzęt dla uczestników spływu (kajaki / kanadyjki, wiosła, kamizelki asekuracyjne)
Transport sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu
Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW dla uczestników
Udzielenie instruktażu w trakcie spływu

O tym, jak przygotować się do spływu przeczytajcie w https://www.akcjalato.pl/poradnik-splywowicza

W cenie spływu NIE zapewniamy
: wyżywienia, ani transportu uczestników na miejsce startu / z miejsca zakończenia spływu, jednak chętnym osobom możemy pomóc w organizacji transportu. 

W celu potwierdzenia uczestnictwa, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 40 zł w ciągu 24 h od momentu wysłania zgłoszenia.

Rzeka:
Termin:
19.06. - 20.06.2021
Czas trwania:
2 dni
Cena:
140,00 zł

Prowadzący

Karolina Karolinka Jędrzejewska

Karolina Karolinka Jędrzejewska

Z kajakami poznałam się dawno temu na studiach, a polubiłam wraz z rozpoczęciem Kursu Kajakarstwa Górskiego i Nizinnego u Habaziów. I tak od 2013 nie mam już problemów z pytaniem co robić w weekend. Kocham rzeki nizinne, zwłaszcza mazowieckie, a już w szczególności te z kategorii "nikt tego nie pływa". Dla mnie kajaki to cudowne oczyszczenie głowy i możliwość całkowitego oderwania się od wszelkich problemów codzienności. Świat z perspektywy rzeki jest piękny - zapraszam do współdzielenia tego punktu widzenia ;-)