Zapisz się

Malownicze meandry, dziewicza przyroda i wyścigi zimorodków?

To właśnie Rawka.

Biegnąca w najciekawszej części przez Bolimowski Park Krajobrazowy, charakteryzuje się dość wartkim nurtem i licznymi zwałkami. To rzeka dość wymagająca – prosimy o zapisywanie się osób, posiadających już pewne doświadczenie w pływaniu kajakiem. Oczywiście, wszystkich niezbędnych umiejętności – będziemy uczyć :)

Podczas spływu Rawką możecie spotkać wielu mieszkańców jej dzikich brzegów. Najbardziej zachwycają zimorodki, ale miłośnik przyrody ucieszy się również na widok bielika, żurawia, czapli czy derkacza. Kajakarzy, klaszcząc w wodę pluskami, pozdrawiają również bobry.
Ze względu na bogactwo przyrodnicze, wspominany odcinek w całości objęty jest rezerwatem przyrody. Aby móc legalnie nim spłynąć, każdorazowo wymagana jest zgoda Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi.

Pierwszego dnia płyniemy odcinek mający około 11 km, drugiego 15. W tym czasie przepłyniemy przez najpiękniejszą część Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze spodziewajcie się wielu przygód. Te, które możemy zapewnić już teraz to zwałki i podglądanie zimorodków. Rawka to rzeka, na której dużo się dzieje – polecamy dla osób, które potrafią pływać kajakiem i swobodnie czują się w jedynce. I nie boją się wywrotki – kabiny się zdarzają :)

Biwak: w bardzo cywilizowanych warunkach, w namiotach na terenie Ośrodka Turystyki Kajakowej Sosenka. Koszt noclegu płatny dodatkowo, ok. 35 zł /osoba.

Do naszej dyspozycji będą kajaki dwuosobowe, jednoosobowe oraz oczywiście kanadyjki (które bardzo serdecznie polecamy)!

W cenie spływu zapewniamy:

Sprzęt dla uczestników spływu (kajaki / kanadyjki, wiosła, kamizelki asekuracyjne)
Transport sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu
Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW dla uczestników
Udzielenie instruktażu w trakcie spływu

O tym, jak przygotować się do spływu przeczytajcie w https://www.akcjalato.pl/poradnik-splywowicza

W cenie spływu NIE zapewniamy
: wyżywienia, ani transportu uczestników na miejsce startu / z miejsca zakończenia spływu, jednak chętnym osobom możemy pomóc w organizacji transportu. 

W celu potwierdzenia uczestnictwa, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł w ciągu 24 h od momentu wysłania zgłoszenia.

Rzeka:
Termin:
25.06. - 26.06.2022
Czas trwania:
2 dni
Cena:
180,00 zł

Prowadzący

Natalia DJ Gorzelnik

Natalia DJ Gorzelnik

(Prawdopodobnie) najlepsza kajakarka wśród DJ-ów i najlepszy DJ wśród kajakarzy. Natalia uwielbia rzeki od zawsze, jednak za pływanko na serio wzięła się w 2019, gdy rozpoczęła swój Kurs kajakarstwa nizinnego i górskiego. Jak wspomina, wtedy nie brała na poważnie określenia “górski” i przeżyła mocny szok, gdy dowiedziała się, że nie chodzi o opalanie się nad szemrzącymi strumykami w Bieszczadach. Na białej wodzie walczy dzielnie o życie, do tej pory większą część czasu spędzając jednak pod (lub poza) kajakiem. Wyjątkiem jest jej ulubiona, słoweńska Korytnica, którą udało się jej pokonać za pierwszym razem suchą stópką. Legenda głosi, że wpisuje sobie to do CV :) Równie ambitnie (chociaż ze zdecydowanie większymi sukcesami) podchodzi do pływania nizinnego. Uwielbia eksplorowanie nowych rzek i obozowe życie. Doskonała organizatorka, zadba o twoje bezpieczeństwo, wolny czas i zaplecze sanitarne. Do tego gaduła i dobra słuchaczka- ani się spostrzeżesz, a przeploteczkujesz całą rzekę :)