Zapisz się na spływ

Malownicze meandry, dziewicza przyroda i wyścigi zimorodków?
To właśnie Rawka.

Biegnąca w najciekawszej części przez Bolimowski Park Krajobrazowy, charakteryzuje się dość wartkim nurtem i licznymi zwałkami. To rzeka dość wymagająca - może być wyzwaniem dla początkującego kajakarza. Takie wyzwanie podjąć jednak warto!

Podczas spływu Rawką możecie spotkać wielu mieszkańców jej dzikich brzegów. Najbardziej zachwycają zimorodki, ale miłośnik przyrody ucieszy się również na widok bielika, żurawia, czapli czy derkacza. Kajakarzy, klaszcząc w wodę pluskami, pozdrawiają również bobry.

Ze względu na bogactwo przyrodnicze, wspominany odcinek w całości objęty jest rezerwatem przyrody. Aby móc legalnie nim spłynąć, każdorazowo wymagana jest zgoda Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi.

Pierwszego dnia płyniemy odcinek mający około 14 km, drugiego 10. W tym czasie przepłyniemy przez najpiękniejszą część Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze spodziewajcie się wielu przygód. Te, które możemy zapewnić już teraz to zwałki i podglądanie zimorodków. Rawka to rzeka, na której dużo się dzieje, dobrze jakbyście umieli już pływać kajakiem. Ale jeżeli nie umiecie, to was nauczymy :) 

Biwak: w bardzo cywilizowanych warunkach, w namiotach na terenie Zaścianku Babie Lato. Będą toalety (!), prysznic polowy i kucyki - koszt noclegu płatny dodatkowo, maks. 30 zł /osoba.

Do naszej dyspozycji będą kajaki dwuosobowe, jednoosobowe oraz oczywiście kanadyjki (które bardzo serdecznie polecamy)!

W cenie spływu zapewniamy:

Sprzęt dla uczestników spływu (kajaki / kanadyjki, wiosła, kamizelki asekuracyjne)
Transport sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu
Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW dla uczestników
Udzielenie instruktażu w trakcie spływu

O tym, jak przygotować się do spływu przeczytajcie w https://www.akcjalato.pl/poradnik-splywowicza

W cenie spływu NIE zapewniamy
: wyżywienia, opłaty za rozbicie namiotu na miejscu noclegu ani transportu uczestników na miejsce startu / z miejsca zakończenia spływu, jednak chętnym osobom możemy pomóc w organizacji transportu. 

W celu potwierdzenia uczestnictwa, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 40 zł w ciągu 24 h od momentu wysłania zgłoszenia.

Rzeka:
Termin:
26.06. - 27.06.2021
Czas trwania:
2 dni
Cena:
140,00 zł

Prowadzący

Natalia DJ Gorzelnik

Natalia DJ Gorzelnik