Zapisz się

Malownicze meandry, dziewicza przyroda i wyścigi zimorodków?

To właśnie Rawka.

Biegnąca w najciekawszej części przez Bolimowski Park Krajobrazowy, charakteryzuje się dość wartkim nurtem i licznymi zwałkami. To rzeka dość wymagająca - prosimy o zapisywanie się osób, posiadających już doświadczenie w pływaniu kajakiem.

Podczas spływu Rawką możecie spotkać wielu mieszkańców jej dzikich brzegów. Najbardziej zachwycają zimorodki, ale miłośnik przyrody ucieszy się również na widok bielika, żurawia, czapli czy derkacza. Kajakarzy, klaszcząc w wodę pluskami, pozdrawiają również bobry.
Ze względu na bogactwo przyrodnicze, wspominany odcinek w całości objęty jest rezerwatem przyrody. Aby móc legalnie nim spłynąć, każdorazowo wymagana jest zgoda Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi.

Pierwszego dnia płyniemy odcinek mający około 11 km, drugiego 15. W tym czasie przepłyniemy przez najpiękniejszą część Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze spodziewajcie się wielu przygód. Te, które możemy zapewnić już teraz to zwałki i podglądanie zimorodków. Rawka to rzeka, na której dużo się dzieje – polecamy dla osób, które potrafią pływać kajakiem i swobodnie czują się w jedynce. I nie boją się wywrotki – kabiny się zdarzają :)

Biwak: w bardzo cywilizowanych warunkach, w namiotach na terenie Ośrodka Turystyki Kajakowej Sosenka. Koszt noclegu płatny dodatkowo, ok. 35 zł /osoba.

Do naszej dyspozycji będą kajaki dwuosobowe, jednoosobowe oraz oczywiście kanadyjki (które bardzo serdecznie polecamy)!

W cenie spływu zapewniamy:

Sprzęt dla uczestników spływu (kajaki / kanadyjki, wiosła, kamizelki asekuracyjne)
Transport sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu
Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW dla uczestników
Udzielenie instruktażu w trakcie spływu

O tym, jak przygotować się do spływu przeczytajcie w https://www.akcjalato.pl/poradnik-splywowicza

W cenie spływu NIE zapewniamy
: wyżywienia, ani transportu uczestników na miejsce startu / z miejsca zakończenia spływu, jednak chętnym osobom możemy pomóc w organizacji transportu. 

W celu potwierdzenia uczestnictwa, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł w ciągu 24 h od momentu wysłania zgłoszenia.

Rzeka:
Termin:
02.07. - 03.07.2022
Czas trwania:
2 dni
Cena:
180,00 zł
Zniżka 15%:
Klikając przycisk "Zapisz się" wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych przez WAKK Habazie w zakresie niezbędnym do wykupienia polisy ubezpieczeniowej NNW oraz organizacji spływu.
  • Twój PESEL i adres zbieramy wyłącznie na potrzeby wykupienia polisy ubezpieczeniowej NNW na spływ kajakowy
  • Twój nr telefonu zbieramy wyłącznie na potrzeby kontaktów organizacyjnych z tobą przed i w trakcie spływu
Wszystkie dane osobiste anonimizujemy albo usuniemy z naszej bazy 10 dni po spływie.
*pola wymagane

Prowadzący

Rafał Taran Rybarczyk

Rafał Taran Rybarczyk