Zapisz się


Dzika przyroda, meandrująca rzeka, przyjemny cień wśród drzew, trochę naturalnych przeszkód w nurcie - i wszystko to w zasięgu 1h podróży od centrum Warszawy?
To właśnie rzeka RAWKA!
Biegnąca w najciekawszej części przez Bolimowski Park Krajobrazowy, charakteryzuje się dość wartkim nurtem i licznymi zwałkami. A wiadomo, że zwałki + nurt to przepis na przygody! W efekcie Rawka to rzeka dość wymagająca – może być wyzwaniem dla początkującego kajakarza! Prosimy o zapisywanie się osób, które posiadają już doświadczenie w pływaniu kajakiem i swobodnie czują się w jedynce. I nie boją się wywrotki – kabiny się zdarzają :) Oczywiście, wszystkich niezbędnych umiejętności – będziemy uczyć :) Warto próbować!
Podczas spływu Rawką możecie spotkać wielu mieszkańców jej dzikich okolic. Najbardziej zachwycają zimorodki, ale miłośnik przyrody ucieszy się również na widok bielika, żurawia, czapli czy derkacza. Kajakarzy, klaszcząc w wodę pluskami, pozdrawiają również bobry. Ze względu na bogactwo przyrodnicze, wspomniany odcinek w całości objęty jest rezerwatem przyrody. Aby móc legalnie nim spłynąć, każdorazowo wymagana jest zgoda Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi oraz w Warszawie (tak, jest to wyprawa międzywojewódzka).
Trasa spływu przebiega na odcinku:
  • Start: Most kolejowy w Skierniewicach (da się dojechać PKP!)
  • Meta: Bolimów
Opis spływu: Pierwszego dnia pokonamy około 14 km, drugiego 10. Spodziewamy się wielu przeszkód (zwałki do pokonania górą i dołem), ale też zapierających dech w piersiach widoków. Możecie płynąć kanadyjką albo kajakiem jedynką, może będą też dwójki, ale warto próbować innych rzecznych pojazdów.
Rawka to rzeka dość wymagająca -  Polecamy spływ dla osób, które mają już jakieś doświadczenie kajakowe.
Biwak: W bardzo cywilizowanych warunkach, w namiotach na terenie Zaścianku Babie Lato. Będą toalety (!), prysznic polowy i kucyki. I inni, przyjaźni przedstawiciele żywego inwentarza. Koszt noclegu dodatkowo płatny: 20 zł od osoby + 20 zł od namiotu. Dodatkowo dochodzi zrzutka na drewno na ognisko do podziału na wszystkich uczestników spływu. Prosimy o zabranie ze sobą gotówki.

W cenie spływu zapewniamy:

Sprzęt dla uczestników spływu (kajaki / kanadyjki, wiosła, kamizelki asekuracyjne)
Transport sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu
Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW dla uczestników
Udzielenie instruktażu w trakcie spływu

O tym, jak przygotować się do spływu przeczytajcie w https://www.akcjalato.pl/poradnik-splywowicza

W cenie spływu NIE zapewniamy wyżywienia ani transportu uczestników na miejsce startu / z miejsca zakończenia spływu, jednak chętnym osobom możemy pomóc w organizacji transportu. 

Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane mailem na adres podany w zgłoszeniu. W celu potwierdzenia uczestnictwa, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 60 zł w ciągu 24 h od momentu wysłania zgłoszenia. Szczegóły dotyczące przelewu będą podane w mailu.

Rzeka:
Termin:
13.07. - 14.07.2024
Czas trwania:
2 dni
Cena:
210,00 zł

Prowadzący

Jagoda Kuśnierz

Jagoda Kuśnierz

"Ze względu na ckliwy charakter tego opisu, postanowiliśmy zastąpić go materiałem poświęconym languście: Wbrew obiegowej opinii, langusta chodzi wyłącznie po dnie morza. Choć gdyby mogła, pływałaby kajakiem"