Zapisz się na spływ

Odcinek popłyniemy wypoczynkowy, z Góry Kalwarii na Plażę Żoliborz. Przy kilkunastu uczestnikach przewidujemy łódki morskie i długie dwójki i singla (transportowego). Jak będzie nas więcej to i kanadyjki się pojawią. Pierwszego dnia zbierzemy się na przystani w Górze Kalwarii. Uczestnicy swobodnie dojadą tam autobusem ZTM 742 z Metra Kabaty.
Odcinek sobotni to około 22 km. Zakończymy na plaży między Wyspami Świderskimi a Mostem Południowym. Dopłyniemy tam długo przed zmrokiem mając czas na rozbicie obozu, przygotowanie ogniska itp. Będzie jeszcze czas na poleż z widokiem na zachodzące nad drugim brzegiem rzeki słońce. Nie zabraknie gitary i nocnych śpiewów przy świetle ognia.
Niedzielę również przeprowadzamy nieśpiesznie. Do pokonania mamy około 17 km. Leżakujemy dopóki nas słońce z namiotów żarem nie wygoni. Leniwe śniadanie, zbieranie obozu i wypływamy około południa, mijamy most Południowy, a potem kierujemy się już bez przeszkód z nurtem przez warszawski odcinek Wisły. Na metę dopłyniemy nie później niż o 17, gdzie jeszcze chwilę poświecimy na zapakowanie naszych łódek.

Do naszej dyspozycji będą kajaki dwuosobowe i jednoosobowe oraz kanadyjki.

W cenie spływu zapewniamy:

Sprzęt dla uczestników spływu (kajaki / kanadyjki, wiosła, kamizelki asekuracyjne)
Transport sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu
Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW dla uczestników
Udzielenie instruktażu w trakcie spływu

O tym, jak przygotować się do spływu przeczytajcie w https://www.akcjalato.pl/poradnik-splywowicza

W cenie spływu NIE zapewniamy
: wyżywienia, ani transportu uczestników na miejsce startu / z miejsca zakończenia spływu, jednak chętnym osobom możemy pomóc w organizacji transportu. 

W celu potwierdzenia uczestnictwa, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 40 zł w ciągu 24 h od momentu wysłania zgłoszenia.

Rzeka:
Termin:
11.09. - 12.09.2021
Czas trwania:
2 dni
Minimalna liczba uczestników:
10
Cena:
140,00 zł
Zapisy już wkrótce

Prowadzący

Szymon Koźbiał

Szymon Koźbiał

Poznałem Habazi właśnie na Akcji Lato. Skutecznie zarazili mnie swoją kajakową pasją i teraz mam okazję przekazać ją Wam. Pływam od kilku lat głównie po rzekach Mazowsza i Kaszub. Przerzucanie kajaków przez zwalone drzewa to jedno z moich ulubionych wakacyjnych zajęć zaraz obok biwakowania pod gołym niebem. Zapraszam na Wisłę!